Alapítvány

A „VÁROSI KÖNYVTÁRÉRT„ Alapítvány Alapítványunk közhasznú, 1998 óta cégbíróság által bejegyzett szervezet. Célja: a tudományos tevékenység, a nevelés és oktatás, az ismeretterjesztés, a hátrányos helyzetű csoportok támogatása, a kulturális örökség megóvása. Kapcsolattartás hazai és határon túli magyar könyvtárakkal, együttműködés magyarországi és külföldi alkotókkal – bemutatkozási lehetőséget biztosítva számukra.

Az Alapítvány alap céljai:

• A Városi Könyvtár olvasóinak új szakkönyvekkel, szórakoztató, művelődést segítő szépirodalmi művekkel történő ellátása.
  • A diákságot az oktatást kiegészítő kötelező olvasmányokkal való jobb ellátása.
  • A kézikönyvtár friss anyaggal történő ellátása.
  • Külön gyűjteményeink (videó, hangtár, grafika stb.) folyamatos fejlesztése, bővítése.
  • A fent említett dokumentumok állagmegóvását, sokszorosítását biztosító eszközök (pl. fólia, fénymásoló) vásárlása.

Az alapítvány az alábbi közhasznú tevékenységeket a társadalom és az egyén közös érdekeinek kielégítése érdekében folytatja. Törekszik arra, hogy Jászberény város polgárainak kulturális életét magasabb színvonalon tudja biztosítani.

1. tudományos tevékenység, kutatás

• helytörténeti és társadalomtudományi kutatás anyagainak fenntartása, fejlesztése

1. nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés

• a könyvtár könyvállományának, illetve külön gyűjteményeinek bővítése