• info@jaszkonyvtar.hu

Író-olvasó találkozó Bódis Krisztával

Időpont: 2017.04.20. 17.00

Belépődíj: 500,- Ft

Bódis Kriszta író, dokumentumfilmes, pszichológus. Budapest egyik peremkerületében, elsőgenerációs értelmiségi családban nőtt fel. Az irodalom egészen fiatal korától kezdve érdekelte, már gyermekként és kamaszként írt, verseskötet állított össze. Az ELTE BTK pszichológia és esztétika szakán végzett. 1993-1996 között az ELTE Szociálpszichológia Tanszékén doktorandaként tanított. 1994-2000 között a Magyar Televízió dokumentumfilmes műhelyének független filmeseként közel száz rövid dokumentumfilmet készített. 1998-tól független dokumentumfilmes. Folyamatosan publikál tanulmányokat és recenziókat, verseket és prózát. Költészetében és gyakran prózai írásaiban is előszeretettel használja a csángó népnyelvi kifejezéseket és a roma nyelv kifejezéseit és argóját. Fesztiválokat, kulturális és társadalmi megmozdulásokat szervez. 2004-től Gordon Agátával az Irodalmi Centrifuga vezetője. Saját fejlesztésű speciális pozitív-élmény, kreativitás és interkulturális tréningeket vezet, létrehozta a Hétes-telepi alkotó és fejlesztő programot.